Готова продукція та матеріали потребують захисту поверхні. Найчастіше для цього використовується спеціальна тара, яка оберігає вироби від різноманітних зовнішніх впливів. Але у низці ситуацій її ефективність залишає бажати кращого. Як бути? Оптимальним вирішенням проблеми є захисна плівка на матеріал, яка щільно прилягає до основи та виключає її контактування із зовнішнім середовищем. Універсальність плівки дає можливість використовувати її спільно з різними виробами. Причому без будь-яких при цьому обмежень. Варто вона недорого, а різні модифікації дають змогу безпроблемно підібрати найбільш підходяще рішення для захисту того чи іншого матеріалу.
Плівка та її особливості
Захисна плівка – спеціальний пакувальний матеріал, який має полімерну основу. Вона може бути покрита клеючим складом з однієї або двох сторін для надійнішого прилипання до поверхні. Використовується плівка для тимчасового захисту різних матеріалів та покриттів від подряпин, пилу та різних забруднень. Причому не лише у процесі транспортування продукції, а й під час її монтажу. А у ряді випадків і на етапі первинного експлуатування.
Основа з поліетилену випускається в рулонах, які можуть бути легко розмотані в найкоротші терміни. Колір при цьому може змінюватись від прозорого до чорного. Все залежить від типу використовуваного при виготовленні барвника. При формуванні адгезійного шару застосовується спеціальний клей на акриловій основі. Наявність у складі спеціальних добавок не тільки підвищує характеристики міцності плівки, але і позитивно позначається на її еластичності.
Зберігається плівка при кімнатній температурі. По можливості потрібно виключити її контактування із прямими сонячними променями. І пам’ятайте. Агресивне середовище та холод негативно позначаються на технічних характеристиках плівки та її основних властивостях.
Переваги використання плівки
Але навіщо саме використовується плівка? Якою є її призначеність і в чому полягають основні переваги? З її допомогою можливе вирішення таких завдань:
забезпечення захисту від пошкоджень механічного характеру;
Поліпшення водовідштовхувальних характеристик;
Запобігання вигоранню верхнього лакофарбового шару (за його наявності);
збереження первинного зовнішнього вигляду протягом тривалого періоду;
Виключення забруднення поверхні під час транспортування, зберігання та монтажу.
Сфера залучення захисної плівки
Захисна плівка успішно використовується у різних сферах діяльності. З її допомогою можна вберегти від пилу, бруду та пошкоджень такі матеріали:
Скло та дзеркала;
Оргскло та синтетичні матеріали;
Сталь та металеві поверхні;
Профнастил та сендвіч-панелі;
ПВХ;
Меблі, віконні та дверні рами;
Будматеріали та інші вироби.
Йдеться не лише про готові вироби, а й про заготовки, а також про комплектуючі. У кожному випадку плівка має певний склад та конкретне призначення. Саме завдяки цьому досягається ефективність її використання. Причому справа не обмежується виключно захисними властивостями. Не можна забувати і про декоративну функцію. Адже на плівку можна наносити товарні знаки, адреси компаній та іншу інформацію.
Наноситься захисна плівка ще в процесі виробництва того чи іншого виробу. Причому не лише вручну, а й за допомогою спеціального обладнання. Все залежить від самого продукту та його особливостей. Видаляється плівка відразу після завершення встановлення виробу. Будь-якої складності цей процес не становить, а сама упаковка не залишає на поверхні навіть найменших слідів.
Захисна плівка – універсальне рішення для матеріалів, які можуть стати непридатними в процесі транспортування або монтажу. Виробники пропонують широкий асортимент плівок різних типів і з різними складами. Важливо лише правильно підібрати захисне покриття у тій чи іншій ситуації. Тільки так можна гарантувати його максимальну ефективність і безпеку матеріалу, що захищається.