Можливості відзеркалювальних поверхонь справді великі і навіть невичерпні в інтер’єрі. Використовуючи дзеркала різних форм і розмірів в інтер’єрі можна отримати нову перспективу: «підняти» стелю, «розсунути» стіни, «опустити» підлогу. Окрім цього, нерідко дзеркало або скло виконують головну декоративну роль: додають яскравості та світла, можуть служити головним акцентом у будь-якому інтер’єрі. Дзеркало в інтер’єрі, а точніше його розташування, міняє форму інших об’єктів.
У першу чергу, дзеркала застосовують в інтер’єрі для збільшення простору. Особливо, це актуально, коли йдеться про дизайн малогабаритних приміщень як домашніх, так і комерційних. Але вирішити одне і те ж завдання можна абсолютно різними матеріалами і способами. Розглянемо особливості застосування різних видів дзеркальних поверхонь у інтер’єрі.
Рама робить дзеркало об’ємнішим |
Види дзеркальних поверхонь
Дзеркало в інтер’єрі можна використовувати в оправі (рамі) або «накладати» на стіну. При цьому досягаються різні декоративні ефекти. Дзеркало з масивною рамою ( ліпниною, бронзою або інше) зорово виглядає більше, ніж є насправді. Дзеркало без обрамлення підійде для «стриманого» стилю.
За формою дзеркала можуть бути самими різними. Також істотно відрізнятимуться за якістю поверхні: плоскі, опуклі, увігнуті.
Дзеркальні стіни або стеля? Рішення подібного роду давно вийшли за межі спортивних і танцювальних залів. У цьому випадку вибирається та область кімнати, куди потрапляє світло від вікна або іншого джерела кольору. Варто відмітити, що залежно від вибору матеріалу можна отримати як безшовний простір, так і простір, розділений на фрагменти. У першому випадку може бути використане дзеркало великої площі або дзеркальна панель. В інших випадках використовуються дзеркала різних розмірів, дзеркальні блоки і дзеркальна плитка. Для дзеркальної стелі дуже часто вибирають спеціальну плівку під дзеркало. За своїми характеристиками вона близька до плівок ПВХ і монтується як звичайна натяжна стеля.
Дзеркальна стеля і скляні перегородки у вітальні | Дзеркальні поверхні з іншими матеріалами |
Дзеркальні панелі можуть бути квадратної, прямокутної або фігурної форми. Також одночасно можна застосовувати різні елементи та розмірам. Дзеркальні панелі можуть робитися з дзеркального скла або полістиролу завтовшки 0,4—0,6мм, площа одного елементу 3—5м2.
Дзеркальне «серце» на стелі кімнати | Натяжна стеля з полістиролу прекрасно імітує одне велике дзеркало |
Дзеркальна плитка за своїми характеристиками дуже близька до керамічної плитки. Стандартний розмір 30х30 см, товщина 0, 4мм. Склоблоки зручно використовувати при зведенні стін або перегородок.
Дзеркало подвоює простір спальні | Суцільна дзеркальна стіна в спальні |
Звичайне дзеркальне полотно і його замінники вирішують одну і ту ж задачу — отримувати віддзеркалення. За критерієм якості віддзеркалення замінники поступаються справжньому дзеркалу. Але в зручності застосування і безпеки використання дзеркало багато в чому програє дзеркальній плитці і плівці з полістиролу.
Дзеркальні наклейки з полістиролу в їдальні | Невеликий дзеркальний малюнок прекрасно декорує шпалери | Дзеркальна плитка в спальні |
Суцільний лист оргскла на кухні здатний створювати віддзеркалення простору |
Скло в інтер’єрі
Скло на рівні з дзеркалом є одним з найпопулярніших дизайнерських матеріалів. Скло може бути:
— чистим;
— матованим;
— тонованим;
— візерунчастим.
Скло в інтер’єрі може використовуватися в елементах меблів або у вхідних дверях, що підкреслить загальний стиль приміщення. Окремо хотілося б виділити вітражі із скла. З їх допомогою можна декорувати стіни, міжкімнатні перегородки, вікна, двері, меблі, світильники. При проходженні світла через кольорову палітру вітражів досягається особлива атмосфера затишку та свята. Слід сказати, що один і той же елемент інтер’єру при денному і нічному освітленні виглядатиме абсолютно по-різному.
Скло і дзеркало прекрасно поєднуються один із одним | Монтаж і особливості застосування дзеркала в інтер’єрі |
Використовувати дзеркало можна в інтер’єрі будь-якої кімнати. Частіше за все дзеркало використовують в спальні, ванні, коридорі. Але напрацювання дизайнерських ідей говорять про вдале використання дзеркала у вітальні, їдальні, кухні, тобто скрізь, де вам завгодно.
Дзеркало поступово «приживається» і в ландшафтному дизайні | Деякі види дзеркал можна використовувати для зовнішньої і внутрішньої декоративної обробки |
За рахунок дзеркала створюється ефект великого простору, подвоювання або доповнення об’єктів. Одне велике дзеркало додасть простору приміщенню, а ось використання великої кількості дзеркал може змінити форму і планування приміщення. Віддзеркалення в дзеркалі залежать від дальності об’єкту і характеру монтажу дзеркала. Усі предмети можуть як «зникати» чи «розчинятися» у віддзеркаленні.
Плінтус з використанням керамодзеркала | Плиткова дзеркальна облямівка у ванній кімнаті |
Дзеркала, встановлені по діагоналі, посилюють перспективу і роблять приміщення об’ємнішим. При цьому не обов’язково робити всю стіну дзеркальною. Встановлювати дзеркала можна над, під, ззаду, поряд з об’єктом, прямо або похило, всередині або зовні. Дзеркала також можуть бути закріпленими або рухливими.
Поверхня, призначена для монтажу дзеркала, має бути ідеально гладкою та рівною. Це критично важливо для збереження цілісності дзеркального полотна і для отримання рівного зображення (у зворотному випадку зображення буде «ламаним»).
Малюнки на склі та дзеркалі дуже популярний декор для ванних кімнат | Дзеркальна мозаїка, використовується дзеркало з «золотим» відливом |
Кріплення дзеркала на стіну має бути продуманим, надійним і дбайливим по відношенню до самого дзеркала. Дзеркала з полістиролу мають вологостійкі і морозостійкі якості, тому підходять для використання при зовнішніх і внутрішніх роботах. Але цей матеріал не виносить температуру понад 60 0 С, тому при розташуванні в зоні світильників це варто врахувати і замінити звичайним дзеркальним склом.
Поєднання дзеркального візерунка із загальним стилем | Часто дзеркало виступає головним акцентом у декорі кімнат |
Дзеркало і скло прекрасно поєднуються один із одним, а також із керамікою, металом, натуральним або штучним каменем, деревом та ін. Продумане підсвічування дає додатковий ефект сприйняття.
Нестандартний дизайн ванної кімнати з мозаїкою | Мозаїка здатна приховати нерівності стін |
Підготовка скла і дзеркала
Для виготовлення виробу з листа скла або дзеркала знадобиться різання або розкрій. Обов’язковим заходом безпеки є шліфовка країв виробу. Різання скла може робитись як ручним, так і автоматичним способом. Для ручного різання знадобиться склоріз, джоб-розчіплювач, рулетка, циркуль. Автоматичне різання виконується на столі для фасонного розкрою.
Якщо ви не маєте досвіду проведення подібних робіт, то краще зробити замовлення дзеркала по вашому ескізу.
Нестандартний дизайн спальні з дзеркальними поверхнями |
Дзеркальні квіти в дизайні кімнат |
Різане скло на стіні | Скляна мозаїка в інтер’єрі вітальні |
Фацетирування дзеркала — обробка кромок дзеркала, після якої досягається ідеальне віддзеркалення світла з веселковим ефектом. Дзеркальні панелі і плитка з полістиролу ріжеться звичайними ножицями по металу.
Скляно-дзеркальна перегородка | Дзеркальний малюнок на стіну |
Дзеркала на замовлення можуть мати найрізноманітнішу форму і кольорову гамму
Догляд за дзеркальними поверхнями
Головна умова для дзеркальності — це ідеальна чистота полотна дзеркала. Для цього необхідно регулярно та якісно стежити за поверхнею дзеркала. Можна використовувати сучасні миючі засоби для дзеркал і скла, а можна використовувати традиційні методи.
Не рідше ніж один раз на місяць необхідно витирати дзеркало сухою тканиною (бажано з шерсті) або полотняною, змоченою в оцті. Дзеркало у ванній або кухні можна чистити крейдою або зубною пастою з водою.
Є також старі і добре перевірені часом способи догляду за дзеркалом і склом:
1. Суміш оцту і меду в рівних пропорціях. Перед цим підігріти і відфільтрувати.
2. Для надання дзеркалу блиску і продовження терміну життя потрібно приготувати розчин води з чаю і білизняної синьки.
Слід пам’ятати, що попадання прямих сонячних променів псує дзеркало. З часом воно починає тьмяніти та втрачати свої якості.