Застосування плівки дозволяє продовжити термін служби металевих виробів і зберегти презентабельний зовнішній вигляд. Захисне покриття використовується для стельових систем, листової сталі, металочерепиці, елементів водостоків, профнастилу та ін. Сучасні плівки можна застосовувати не тільки для гладких поверхонь, а також для металів із шорсткою, ребристою структурою.
Вимоги до захисної плівки
Захисні плівки для металевих поверхонь випускаються із ПВХ-матеріалу високого тиску. Правильно обрана плівка надійно захищатиме метал від пошкоджень та негативних факторів.
Основні вимоги до плівок для металів:
Оптимальна товщина та щільність, що забезпечує захист від подряпин, тріщин та інших деформацій;
Хімічна інертність щодо речовин, що контактують із металами;
Стійкість до корозії, температурних перепадів та ультрафіолету;
Висока пиловлагонепроникність та антистатичність;
Презентабельний зовнішній вигляд та тривалий ресурс експлуатації.
Плівкове покриття має виконувати свої функції при температурі від -40°С до +60-80°С. Також плівка для металів повинна мати адгезивність не менше ніж 300г/25 мм.
Як вибрати захисну плівку?
ПВХ-плівка для металевих поверхонь може бути кольоровою або прозорою. Основний критерій вибору матеріалу – товщина. Стандартна товщина становить 0,04-0,15 мм, чим товщі плівка, тим вищі її захисні якості. Багато виробників випускають посилену антивандальну плівку. Вибираючи виріб певної товщини, слід враховувати спосіб, яким наноситиметься покриття. При ручному способі нанесення краще віддати перевагу товщій плівці, при автоматичному – тонкій. Якісна захисна плівка однаково добре наноситься обома способами, а після її видалення на металі не залишається жодних слідів.
Також при виборі необхідно враховувати вид матеріалу, для якого потрібний захист. Плівкове покриття наноситься на оцинковану сталь, у т.ч. з полімерним шаром, холодно- та гарячекатану сталь, алюмінієві сплави, нержавійку та ін.