Матування скла пастою
За допомогою трафарету та спеціальної пасти можна нанести будь-який малюнок на скло, матуючи його навіть в домашніх умовах. У місці контакту з пастою поверхня скла стає матовою (матування склао), що гарантує вічність цього малюнка – врахуйте це, помилку виправити буде вже неможливо!
Матові малюнки на склі використовуються для декорування міжкімнатних дверей, вікон дзеркал, вуличних ліхтарів, а так само різного роду посуду. Скло з матовим малюнком стає напівпрозорим, що в деяких випадках і вимагається.
Для демонстрації простої технології нанесення матового малюнка на скло, ми вирішили зробити «картину» – купили рамку із склом. І на це скло наносили малюнок трафарету «Лілія». От як це відбувалося.
Крок 1. Збираємо все необхідне для матування скла в домашніх умовах. У нашому випадку це:
– аерозольний клей;
– малярний скотч;
– паста і лопатка для нанесення;
– власне трафарет і скло.
Усе. Більше ніщо нам не буде потрібно. Забігаючи вперед, скажімо, що на завершуючому етапі згодиться звичайна посудна губка – але це не обов’язково.
Матування скла пастою – аерозольний клей, малярний скотч, паста, лопатка для нанесення, трафарет | Матування скла пастою – протирання скла ганчіркою |
Крок 2. Гарненько протираємо скло ганчіркою. Ніякого знежирення не потрібно, але протерти від явних забруднень зайвим не буде.
Крок 3. Зворотну сторону трафарету рівномірно покриваємо клеєм із аерозольного балона. Щоб не забруднити нічого навкруги – кладемо трафарет на великий аркуш паперу. Чекаємо декілька хвилин, поки клей не стабілізується на поверхні (чим довше почекаєш, тим менше слідів цього клею залишиться на склі).
Матування скла пастою – покриття трафарету клеєм із аерозольного балона | Матування скла пастою – приклеювання трафарету до скла |
Крок 4. Приклеюємо трафарет до скла. Тут варто постаратися не пропустити жодного краю малюнка. Чим ретельніше буде приклеєна плівка оракал, тим рівніше вийдуть краї зображення. Приклеювати трафарет краще всього “промокальними” рухами чистою ганчіркою, щоб не змістити трафарет і не забруднити відкриті області скла.
Крок 5. Якщо ви не дуже акуратні художники і кисть-то толком в руках ніколи не тримали, то для більшої упевненості закрийте широким малярним скотчем скло навколо трафарету. Після цього про акуратність можна забути!
Матування скла пастою – приховання скла, не покритого трафаретом, за допомогою скотча | Матування скла пастою – нанесення пасти на скло |
Крок 6. Наносимо пасту на скло. Її не варто економити – все, що залишиться зайвим, потім можна зібрати назад у банку, з пастою нічого не станеться! Тому беріть більше, і плавними м’якими рухами, без притиску, розподіляйте рівним шаром пасту по поверхні скла. Наносити пасту на скло простіше пластиковим шпателем.
Крок 7. Залишаємо пасту на склі на 15 хвилин.
Матування скла пастою – залишаємо пасту на склі на 15 хв | Матування скла пастою – збір надлишка пасти назад у банку |
Крок 8. Через 15 хвилин збираємо надлишки пасти назад в банку. Паста від цього анітрохи не псується, так що викидати надлишки пасти для матування скла безрозсудно.
Крок 9. Змиваємовусе, що залишилося на склі під водою. Якщо це неможливо – доведеться попрацювати губкою. Це довше, але теж можливо. Паста змивається із скла досить легко, вона водоемульсійна.
Матування скла пастою – змивання всього, що залишилося на склі, водою | Матування скла пастою – відклеювання трафарету. Готовий малюнок |
Залишається тільки відліпити трафарет від скла і досуха витерти малюнок! Ось він – результат матування скла пастою.