Самоклеящиеся пленки для рекламы

Плівка для реклами. Огляд.

Плівка для реклами

 

 

 

Полегшення орієнтування серед широкого різноманіття плівок, які призначені для різних сфер застосування, спробуємо пояснити існуючу в рекламній галузі термінологію.

Плівки загального призначення

Сюди відносяться непрозорі вінілові плівки, які використовуються для виготовлення рекламної інтер’єрної продукції, вуличної графіки різноманітного застосування та різних термінів використання.

Плівки з терміном використання до 3 років – каландровані, мономірні, використовуються для оформлення стендів, місць продажу, інформаційних табло та вказівників. Нанесення малюнку відбувається лише на гладенькі, рівні та плоскі поверхні.

Плівки з терміном використання 3-5 років – каландровані, полімерні, призначені для довготривалої інер’єрної та середньотривалої вуличної реклами. Використовуються для виготовлення вивісок, табло, вказівників, в деяких випадках – для тимчасової автомобільної графіки. Аплікацію наносять виключно на рівну, гладеньку, плоску поверхню.

Плівки 5-7 років та більше – високоякісні каландровані та литі плівки для виготовлення довготривалої зовнішньої реклами, також використовуються для реклами на транспорті, вагонах, контейнерах та різноманітних судах, для створення складних інтер’єрних графічних зображень. Вони майже не даюсь усадки, відрізняються стійкістю до дії атмосферних явищ та ультрафіолету. Каландровані плівки використовуються лиш для плоскої графіки, тоді як литі підходять для оформлення аплікацій на складних поверхнях (шорсткі, гофровані, складнопрофільні тощо). Деякі плівки можна використовувати для екстремальних умов, наприклад, для нанесення на зовнішні поверхні літаків.

Плівки загального призначення гарно розрізаються будь-яким типом плоттеру з використанням стандартного леза.

В приміщенні для виключення блікуванняя від спрямованих джерел світла варто використовувати матові плівки. Для зовнішнього застосування краще використовувати глянцеві плівки, які відрізняються ефектністю застосування, стійкістю до забруднення та очищення.

Спеціальні та технічні плівки

Трафаретні плівки

Плівки під фарбування та для піскоструйної обробки поверхні. Плівки під фарбування – це еластичний матеріал, який використовується для ручного декорування або декорування за допомогою аерографу для жорстких та гнучких основ. Властивості нанесеного на плівку клейового шару дозволяють міцно утримувати трафарет навіть на вертикальних поверхнях, виключає підтікання фарби під плівку, та легко, без залишків, видаляється з поверхні після завершення робіт.

Каучукові, поліетиленові та вінілові плівки для піскоструйної обробки значно товщі за звичайні плівки. З їх допомогою виготовляють трафарети для обробки каменю та інших матеріалів. Чим вища потужність устаткування та крупніша зернистість робочої суміші, тим більша товщина трафаретної плівки необхідна.

Плівки, що легко руйнуються

Литі вінілові плівки білого кольору при незначному зусиллі можуть легко розірватися. Вони використовуються для опломбування приміщень, корпусів побутової та офісної техніки, промислового устаткування. З їх допомогою можна легко помітити порушення цілісності пломби. Частіше за все такі плівки використовують правоохоронні органи, продавці технічних засобів та інших приладів. На поверхні плівки може бути нанесене зображення або текст за допомогою методу трафаретного друку.

Плівка для написання крейдою

Самоклеюча, товста, непрозора плівка темних кольорів з грубою текстурою. Використовується для нанесення на жорсткі матеріали, завдяки чому створює основу для написання крейдою. Використовується для виробництва штендерів зі змінною інформацією, презентаційних дошок, вуличних меню. Плівка не призначена для плоттерного нарізання та нанесення на її поверхню друкованих зображень.

Світлонакопичувальні (люміноформні) плівки

Плівки з сополімеру ПВХ, у складі містять кристали сульфату цинку, мають властивість накопичувати світлову енергію від штучного або природнього освітлення, через деякий час вони починають випромінювати світло завдяки явищу фотохімічної люмінісценції. Такі плівки використовуються з метою виготовлення евакуаційних вказівників, маркування дверних отворів, сходових маршів та устаткування. Вони дають неяскраве та нетривале по часу світіння. Особливе жовто-зелене світло не дає використовувати подібні плівки в рекламному виробництві.

Світловертаючі плівки

Плівки для виробництва дорожніх знаків, транспортної інформації, рекламної графіки, виробів зовнішньої реклами. Вертання світла забезпечується за рахунок наявності в шарі прозорого полімеру (ПВХ, ПУ, акрілу, ПЄТФ) оптичних елементів – мікропризм, дрібних скляних шарів, що вільно розміщуються в шарі полімеру або огорнені в капсули різної геометрії. Їм притаманна висока міцність, стійкість до зношування та обмежена кольорова гамма. Плівки можуть бути каландрованими або литими. Термін використання 2-10 років. В залежності від типу поділяються на комерційні, інженерні, високоінтенсивні, діамантові.

Плівки цього типу можуть розрізатися в ручному режимі, за допомогою спеціальних ножиць або на плоттері. Найкраща якість плоттерної різки досягається на устаткуванні з тангенціальною голівкою та ножом з кутом заточування 60 градусів. Для зниження ризику розшарування плівки при обробці внутрішні кути аплікації мають бути закруглені.

При суміщенні однокольорових деталей їх необхідно виготовляти з плівки однієї серії. Різні серії плівки, навіть однакові по кольору, можуть мати різні коефіцієнти вертання світла.

Світлофільтруючі плівки

Поліефірні або акрілові плівки являють собою тонкий прозорий поліефірний кольоровий матеріал для виготовлення багатокольорової світловертаючої графіки. Може застосовуватись в комбінуванні з білими світловертаючими плівками різного типу. На ділянках нанесення світлового фільтру ефект вертання світла зберігається.

Плівки цього типу використовуються для виготовлення вказівників, рекламних знаків, при цьому вони мають привабливий зовнішній вигляд та помірну ціну. При їх використанні відсутня необхідність наносити одну плівку поверх іншої, що в деяких випадках призводить до потовщення ділянок з нанесеним зображенням, а також викликає дефекти внаслідок порушення технології аплікації.

Світлофільтруючі плівки мають відмінну розмірну стабільність та тривалий термін використання. Ці характеристики сумісні з терміном використання високоякісної світловертаючої плівки.

Плоттерну обробку небажано здійснювати на високій швидкості, максимальна висота символів, що нарізаються, складає 5 см.

Нанесення плівки можна здійснювати за допомогою аплікаційних матеріалів сухим або вологим методом, виключно на рівні та плоскі поверхні. Не рекомендується використовувати ці матеріали для виготовлення автомобільної графіки .

Світлоблокуючі плівки

Світлонепроникні плівки використовуються для затримки світла на окремих ділянках графічного зображення, що створює різноманітні спецефекти. Наклеювання відбувається верхню поверхню жорстких або гнучких транслюцентних основ, або на внутрішню поверхню жорстких прозорих основ.

Світлопосилюючі плівки

Світлопосилююча плівка використовується в конструкціях з внутрішньою підсвіткою з метою підвищення яскравості підсвічування робочих поверхонь. Матеріал наносять на внутрішні поверхні однобічного світлового знаку, окрім лицьової поверхні. Властивості плівки дозволяють мінімізувати втрати світла, що викликані багатократним відзеркалюванням світла або його поглинанням непрозорими поверхнями коробу. На відміну від дзеркал, що використовуються з такою ж метою, світлопосилююча плівка виключає появу небажаних темних плям.

Плівки «День/ніч»

Матеріал використовується для створення світлових ефектів. При підсвічуванні зовні плівка стає темно-сірою, майже чорною, при підсвічуванні з внутрішньої сторони плівка проявляє властивість розсіювання світла та стає білою. Кольор плівки в умовах «ніч» може змінюватись за рахунок комбінування з кольоровою транслюцентною плівкою. Для нанесення підходять жорсткі та гнучкі основи.

Аплікаційні плівки (технічні, монтажні)

Багато років при переносі вінілового графічного зображення на поверхню носія реклами використовуються технічні плівки та папір. Легкість в роботі з ними залежать від якості матеріалу та правильності вибору, критеріями якого виступають розмір графіки та її окремих елементів, тип декоративної плівки та основи.

Відмінності технічних матеріалів зумовлені полімером, з якого виготовлюють плівку (частіше за все для цього використовують ПВХ, ПЄ, ПП), наявність або відсутність підложки, типом клейового шару, силою притискання при нанесенні. Саме від клею залежить легкість відшарування вінілового зображення від підложки та видалення самої технічної плівки від зображення після його переносу та приклеювання до основи. Зазвичай технічні матеріали виробляють трьох ступенів приклеювання – слабкої, середньої та високої. Високий ступінь приклеювання потребує литих плівок, плівок з клейовим шаром на основі розчинника, для переносу символів невеликого розміру, для плівок з текстурованою поверхнею.

Для забезпечення якісного переносу зображення та для запобігання розмірних спотворень графічного зображення необхідно, щоб технічна плівка мала вологостійки властивості, була достатньо прозорою, еластичною, проте не розтягувалась (при нанесенні смуг з литих плівок властивість витягуватися може стати значною перевагою, що дозволяє робити вигини та повороти зображення без надрізів на плівці).

Флуоресцентні плівки

Такі плівки повністю непрозорі, відрізняються неприродньо яскравими кольорами. Для виготовлення плівки використовується кілька люміноформних пігментів, що значно обмежує кольорову гамму (до 5-7 кольорів). Плівки використовуються для підвищення уваги до рекламного виробу, їх дуже добро видно у сутінках. Нестійкість пігментів до сонячного проміння не дозволяє використовувати плівки поза приміщеннями тривалий час. Швидкість вигорання багато в чому залежить від пори року, інтенсивності ультрафіолетового випромінювання. Необхідно мати на увазі, що вітринні стекла можуть пропускати до 40% ультрафіолетового проміння, тому не варто розраховувати на збільшення терміну використання плівки при інтер’єрному вітринному оформленні.

Частіше за все даний тип плівок має велику товщину, тому нарізання на плоттері слід виконувати з використанням леза з кутом заточки 60 градусів.

Вітражні плівки

Вітражні плівки – прозорий кольоровий матеріал, який використовується для оформлення вітрин, прозорих перетинок, вікон, скляних дверей. При нанесенні на світлорозсіюючі пластикові поверхні ці плівки можна застосовувати в світловій рекламі.

Вітражні плівки дозволяють отримувати проміжні тони шляхом нашарування один на одного плівок різних кольорів. Таким чином можна значно розширити кольорову палітру. Для попередньої обробки скляної поверхні слід використовувати ізопропіловий спирт з додаванням води або оцту. Слід пам’ятати, що для основ с ПК та ПММА не можна використовувати чисті спирти. Також не можна застосовувати очисники для скла, які містять речовини, які перешкоджають приклеюванню плівки. Не зважаючи на хімічну стійкість скла, для його очищення не слід використовувати агресивні розчинники. Випаровування від розчинників можуть негативно впливати на плівку, пом’якшувати клей та призводити до появи плям.

Наносити плівку краще за все вологим методом. Це дозволить контролювати якість наклеювання та своєчасно видаляти пухирці повітря, що утворюються при нанесенні плівки. Їх особливо добре помітно на скляних поверхнях. Стикування деталей виконують з невеликим нахлистом.

Транслюцентні плівки

Напівпрозорі світлорозсіюючі плівки використовують для виготовлення реклами з внутрішньою підсвіткою – об‘ємних літер та світлових коробів. Даний тип матеріалу забезпечує однаковий колір як при внутрішньому освітленні, так при природньому та зовнішньому. В якості основ для нанесення можна використовувати скло, пластики, транслюцентні гнучкі основи. Гнучкі основи, які використовуються в світловій рекламі, мають підвищену жорсткість за рахунок наявності акрілового лакового покриття (в порівнянні з банерними матеріалами)захищені від міграції пластифікатору та при відповідному натяжінні не провокують деформацію та відклеювання плівки в процесі експлуатації. Матеріали молочно-білого кольору забезпечують рівномірне розсіювання світла та знижують вірогідність просвічування ламп, тому вони краще виконують свої функції, аніж прозорі плівки. Якщо рівень розсіювання світла залишається незадовільним, що може бути викликано помилками при розрахунках глибини конструкції та використанням освітлювальним обладнанням, внутрішні поверхні коробу та тильну частину напівпрозорої основи можна обробити за допомогою дрібнозернистої шкурки або оклеїти білою транслюцентною плівкою в кілька шарів.

Яскравість світіння лицьової поверхні багато в чому залежить від кольору та якості внутрішньої поверхні коробу. Вона повинна бути білого кольору (жовтий відтінок білого дає тепле світіння, блакитний – холодне). Дзеркальні внутрішні поверхні не завжди забезпечують бажаний результат. Для обробки внутрішніх поверхонь з метою підвищення яскравості можна використовувати світлопосилюючі плівки. Нанесення транслюцентних плівок краще за все виконувати за допомогою вологого методу, використовуючи для цього скляний стіл з підсвічуванням. Це дозволить контролювати процес нанесення плівки та своєчасно видаляти пухирці повітря, які при стандартному методу нанесення легко не помітити. При підсвічуванні такі пухирці будуть виглядати як чорні плями. При вологому методі нанесення має місце помутніння адгезиву. Це цілком нормальне явище, адже після висихання клей набуде абсолютної прозорості.

При необхідності комбінування транслюцентних плівок їх рекомендують наклеювати внахлист, при цьому темну плівку розташовують зверху світлої. Ширина нахлисту залежить від розмірів графічного зображення, умов експлуатації, ступеню усадки плівки. Занадто широкий стик може погіршити зовнішній вигляд, завузький стик може спричинити розповзання шву при усадці. Ширина нахлисту має складати 0,8-3 мм. Для литих плівок можна виконувати наклеювання плівки встик.

Плівки для гнучких поверхонь та банерні плівки

Банерні плівки використовують при виробництві прапорів, перетяжок, для оформлення тентів вантажівок. Даний вид плівок був спеціально розроблений для нанесення на гнучкі синтетичні основи. Клей забезпечує міцне зчеплення з поверхнями, які рухаються в процесі експлуатації та випробовують на собі значні механічні навантаження. Нанесені плівки не провокують зтягування та зморщування навіть для тонких основ за рахунок невисокого ступеню усаджування в будь-яких умовах експлуатації.

Плівки відрізняються стійкістю до мігруючого з поверхні ПВХ-банера пластифікатору. Ця стійкість досягається за рахунок особливого складу клею, що дозволяє поглинати пластифікатор та ізолює вінілову плівку від його негативної дії. Звичайні литі плівки, які на перший погляд підходять для гнучких основ, не слід використовувати. За короткий час пластифікатор з вінілової основи псує клейовий шар та викликає пом’якшення клею, що призводить до усадки та короблення плівки.

Металізовані та голографічні плівки

Плівки являють собою композиційний матеріал, який складається з полієфірної плівки та шару металу, нанесеного методом вакуумної металізації. Для отримування матової або кольорової поверхні матеріал додатково дублюють плівкою ПВХ. Голографічні плівки відносяться до металізованих плівок. Незвичайний ефект досягається за рахунок металізації складноструктурованої полієфірної основи. Інколи такі плівки мають дуже обмежений термін використання поза приміщеннями, а деякі не рекомендують використовувати з цією метою. Особливої уваги потребує комбінація «металізована плівка – ПК або ПММА». Важливо пам’ятати, що органічне скло або полікарбонат мають гігроскопічну структуру та здатні випаровувати на поверхню поглинуту з атмосфери вологу, а металізований композит є газо- та паронепроникним.

Металізовані плівки мають підвищену жорсткість та дають нижчий ступінь усадки в порівнянні з вініловими. Вони непластичні, навіть при інтенсивному нагріванні не розтягуються. Нанесення без надрізів на кутові ділянки та на поверхні з великим радіусом викрівлення можливо. Для надійного та тривалого зчеплення з поверхнею плівка повинна наноситись якісно, особливо вздовж лінії згинання основи та без зусилля на розтягування.

Основа для нанесення повинна бути гладенькою та ретельно очищеною. Будь-який, навіть дрібний бруд, буде помітним на дзеркальній поверхні. Не рекомендують використовувати вологий метод нанесення. Для нарізання на плоттері слід використовувати ніж с кутом заточування 60 градусів.

Важливо: плівки-металіки не є металізованими плівками. Такий ефект досягається за рахунок використання спеціального пігменту. Властивості плівок відповідають плівкам ПВХ.

Термотрансферні плівки

Термотрансферні плівки використовуються для нанесення аплікацій на різноманітні тканини за допомогою термічної дії. Для їх виготовлення використовують різноманітні матеріали, наносять на різні поверхні, активація клейового шару відбувається під дією температури.

Вирізання зображення відбувається в дзеркальному відображенні. Попереднє нашарування вирізаної плівки на основу відбувається захисною підложкою до верхньої сторони на відміну від звичайних плівок підложка захищає не клейовий шар, а лицьову частину зображення. Фіксація відбувається за рахунок термопресу, що забезпечує рівномірний тиск та температуру по всій площі зображення. Якщо зображення має невеликі розміри, для його переносу можна використовувати звичайну праску. Після того як плівка охолоне можна видаляти захисну підложку.

Поверхні для нанесення не повинні містити силікону або текстильних просочувань.

Імітаційні плівки

ПВХ та ПЕТ плівки , які використовуються для декоративного оформлення та створення спецефектів. За допомогою такої плівки імітуються різноманітні природні матеріали (каміння, дерево, тканини), неонове світіння, піскоструйну обробку скла, травлення скла, V-образне гравірування, фацет, створюють ефект паморозі.

Плівки, що імітують піскоструйну обробку скла

При декоруванні вітрин, скляних дверей, дзеркал особливо ефектно виглядає негативна та позитивна графіка. При необхідності плівки можуть використовуватись для зниження прозорості основи.

Плівки з імітацією V-образного гравірування та фацету

За допомогою цих плівок створюють ілюзію декоративної обробки скляних поверхонь, що є гарною альтернативою механічному процесу, який дорого коштує. Плівки можна наносити на основи будь-якої товщини.

Плівки з імітацією паморозі

Використовуються для декорування прозорих та дзеркальних основ.

Плівки з імітацією поверхонь природніх матеріалів

Плівки використовуються для декорування інтер’єрів та виробництва вхідних, іменних табличок. Ці матеріали можуть використовуватись в якості фону для стилізованих вивісок. При нанесенні на основи слід дотримуватись такої рекомендації: використовувати матеріали з максимально однаковими характеристиками від одного виробника. Щодо основ для нанесення тут діють стандартні умови наклеювання.

Плівки з імітацією неонового світіння

Плівки цього типу призначені для створення ефекту неону без суттєвих витрат на виробництво та експлуатацію. Світіння відбувається за рахунок дії УФ-випромінювання люмінісцентної лампи в чорній колбі, може тривати до доби. При невеликому зображенні можна обмежитись однією лампою, для великих форматів слід розташовувати лампи по периметру зображення.

За допомогою неонових плівок оформлюють торгові зали, затемнені приміщення ресторанів, барів, готелів, декорують стекла корпоративних транспортних засобів, створюють компактні вироби. Такий матеріал можна використовувати для оформлення світлових коробів, при розміщення лампи в самому коробі. Для цього вирізають неонове зображення в дзеркальному відображенні, створюючи загальний фон на органічному склі зі звичайних чорних ПВХ плівок. Можливе нарізання плівки на плоттері, за допомогою ножа з лезом з кутом заточки 60 градусів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *