Плівка світловідбиваюча
Світловідбиваюча плівка була винайдена в США компанією 3М у минулому столітті. Зараз без цієї плівки неможливе нормальна життєдіяльність людини як у великому місті , так і в невеличкому населенному пункті. З цієї плівки виготовляють рекламні знаки , дорожні знаки та елементи дорожгіх конструкцій, також позначають великі автомобілі , автомобілі поліції , спеціальних служб то що. В цій статі дуже коротко розповімо про ці плівки. У кого можливо є своє бачення або Ви незгодні з автором , будь ласка пишіть коментарі ми обов’язково будемо відповідати.
Один з головних чинників-провокаторів аварійних ситуацій і ДТП – погана освітленість. Величезна кількість неприємних і навіть трагічних випадків припадає на вечірні сутінки і ніч. Хороша видимість знаків, покажчиків і огорож, а також самих автомобілів істотно підвищує безпеку на дорогах в темну пору доби.
Саме тому, коли була винайдена світловідбиваюча плівка, досить швидко цю інновацію взяли на озброєння в транспортній сфері навіть на рівні ГОСТів. Вимоги до використання світловідбивних елементів містяться практично у всіх документах, що регулюють використання дорожніх знаків і покажчиків, автомобільних і пішохідних огороджень, штучних дорожніх нерівностей (лежачих поліцейських).
У ряді європейських країн на рівні законів закріплені вимоги до маркування великогабаритного транспорту. Логіка все та ж: підвищити безпеку дорожнього руху. Наприклад, ДТП за участю фур відрізняються особливою тяжкістю і трагічністю для власників легкових авто, використання світловідбивних елементів допомагає позначити габарити великих машин і техніки в темний час доби.
Ще одна сфера застосування світловідбивних плівок – виробництво рекламних банерів і плакатів. Ефективний і недорогий спосіб зробити рекламу помітніше без використання підсвічування.
Також светоотражающая плівка використовується для попереджувальних табличок і огорож в зонах ремонтних або будівельних робіт.
Як працює світлоповертаюча плівка ?
Плівка світловідбиваюча – складається з 3 шарів: адгезивний (липкий клейовий шар), світловідбиваючий шар і верхній захисний шар з прозорого полімеру.
Розрізняються плівки саме середнім шаром, який переломлює світло і створює світіння. Сама по собі плівка не світиться, без джерела світла той же дорожній знак в темряві видно не буде. Світлоповертаючі плівки мають різну інтенсивність відбиття світла в залежності від того, яка оптична система задіяна в середньому шарі.
ГОСТ 52290-2004 виділяє 3 види плівок, які застосовуються у виготовленні дорожніх знаків і покажчиків:
Плівки світловідбиваючі типу «А» з середньою інтенсивністю відбиття світла. Оптична система – сферичні лінзи або мікростеклошарікі. Важлива перевага таких плівок – міцність на розрив. Термін служби – не менше 5 років.
Плівки світловідбиваючі типу «Б» з високою інтенсивністю світловідбивання. Підвищена ступінь відбиття світла досягається за рахунок того, що мікростеклошарікі або лінзи знаходяться в герметичних осередках. Такі плівки служать довше – до 10 років.
Плівки світловідбиваючі типу «В» з дуже високою світловідбиваючої інтенсивністю (флуоресцентні, алмазні). Як оптичної системи виступають мікроскопічні призми. Флуоресцентні плівки відрізняються яскравим жовто-зеленим кольором, ніж додатково привертають увагу водіїв. Термін експлуатації таких плівок – 12 років.
Фарба або плівка – що краще?
Плівка світловідбиваюча – набагато зручніше і практичніше спеціальних фарб. По-перше, з плівкою в рази простіше працювати: швидке нанесення без спеціальних навичок та інструментів, акуратний зовнішній вигляд обладнання зі вставками з світловідбиваючої плівки. До речі, основні претензії і сумніви щодо світловідбивних плівок крутяться тут же – наскільки надійний клейкий шар, чи не буде плівка відклеюватися згодом. Ні не буде. Сучасні адгезивні склади забезпечують стійке зчеплення з різними видами поверхонь, при цьому не ушкоджуючи їх.
По-друге, верхнє полімерне покриття забезпечує надійний захист світловідбиваючі шару. Плівки не вигорають і не міняють колір, ніяких потертостей, подряпин, відколів і тріщин, як це трапляється з фарбами в процесі експлуатації. Широкий діапазон робочих температур (від – 40 до + 70 градусів) дозволяє використовувати плівки в будь-якому регіоні України. Світловідбиваючі плівки стійкі до розтягування і ударів, вітрового навантаження, тому ідеальні для маркування транспорту всіх видів. Всі ці переваги світловідбивних плівок сприяють дійсно довгого і безпроблемного терміну служби.
НПС-Автоматика прагне використовувати в роботі сучасні та ефективні технології, тому у виробництві дорожньо-паркувального обладнання ми активно використовуємо світловідбиваючі плівки різної оптичної сили. Наші клієнти на практиці переконалися в перевагах використання світловідбивних плівок.