Орафол

Поради спеціалістів по роботі з автовінілом

Вибір правильної плівки для обклеювання транспортних засобів
Вирішальне значення для успішного обклеювання плівкою усієї поверхні транспортного засобу є необхідність вивчити особливості даного транспортного засобу, що дозволить надалі вибрати правильну плівку для нанесення на автотранспорт.

Наводимо чек-лист для правильного вибору плівки, кілька основних пунктів:

Вік транспортного засобу або кількість років з останнього лакування.
Оцінка якості лакофарбового покриття.
Чи є пошкодження на поверхні у вигляді іржі та тріщин?
Чи проводитиметься обклеювання пластмасових деталей?
Чи потрібно наклеювати плівку на складні ділянки вальцювання або на з’єднання, виконані за допомогою заклепок?
Визначити площу обклеювання транспортного засобу
Перерахувати проблемні ділянки – пошкодження кузова, вигини, заклепки, стики, накладні деталі та ін.
Лакування транспортного засобу повинно мати показник перерізу решітки 0 (нуль) відповідно до DIN EN ISO 2409. У цьому випадку рівень адгезії між окремими шарами лаку вище, ніж зчеплення між самоклеючою плівкою ORAFOL і верхнім шаром лаку. Тим самим унеможливлюються пошкодження лакованої підоснови системою склеювання самоклеючих плівок виробництва компанії ORAFOL.

Після того, як будуть з’ясовані ці питання, можна визначити, який із двох наступних типів плівок може бути використаний:

• Каландровані відносно товсті плівки для наклеювання по всій поверхні без „проблемних зон“ з перевагою певної міцності та гарною здатністю до зняття.

• Літі (Cast) плівки для проблемних поверхневих профілів, перевагою яких є те, що вони добре піддаються обробці методом гарячої витяжки.

Основні правила роботи з плівками
Фахівці заводу-виробника автовініла ORAFOL рекомендують використовувати для графічної аплікації матеріал із однієї партії. Якщо доводиться все ж таки використовувати матеріал з різних партій, обклеювачі повинні перевірити, чи не вплинуть можливо наявні, зумовлені різними партіями відмінності в матеріалах на обробку плівок і на результат.

Очищення
Очищення повинне проводитися з використанням звичайних засобів для чищення. Не слід використовувати жодні засоби, які призначені для того, щоб за допомогою нанотехнології викликати на підоснові, що очищається, ефект нанозапечатування або створити нанопокриття.

Очищення автомобіля слід провести за день до обклеювання поверхні на автомийці (миття з використанням механічних щіток) !!! Не допускається ручне миття
Ретельно перевірити поверхні та кромки на наявність можливих залишків консервуючого воску або політур, та видалити залишки при виявленні за допомогою промислового очисника або засобу видалення силікону (використання тільки ізопропанолу не є ефективним)
Завальцьовані ділянки та жолоби прогріти при температурі макс. Нічна температура повітря 220°C. Шар, що утворюється за певних умов на лаку, повинен видалятися за допомогою ізопропанолу.
Призначені для обклеювання поверхні повинні піддаватися додатковому очищенню за допомогою ізопропанолу. Тим самим забезпечити найбільш ґрунтовне видалення залишків засобів, що раніше використовувалися (використовувати спирт у даному випадку не рекомендується).
Усі накладні елементи та деталі, що створюють перешкоди в процесі наклеювання (зовнішні дзеркала, дверні ручки, декоративні кромки та молдинги тощо) слід зняти
Перед обклеюванням необхідно ретельно просушити поверхню, позбутися залишкової вологи, особливо під гумовими прокладками та вставками рекомендується видмути вологу гарячим повітрям.
Наклеювання плівки
Наклеювання провадиться сухим способом.

Тестове наклеювання

Після очищення транспортного засобу та перед кожним остаточним наклеюванням необхідно обов’язково виконувати тестове наклеювання та перевіряти рівень склеювання плівки через 24 години. Для порівняння рекомендується виконувати аналогічне за часом наклеювання на некритичні підоснови (наприклад, на шибці). Якщо плівка приклеюється надто сильно та/або у разі утворення повітряних бульбашок необхідно повторно виконати описану вище очищення!

Аналогічного принципу дій слід дотримуватись у тому випадку, якщо клеюча здатність надто низька (наприклад, якщо попередня обробка транспортного засобу або його окремих деталей проводилася із застосуванням засобів, що використовуються при нанозапечатуванні/створенні нанопокриттів або в рамках нанотехнологій).

Якщо в процесі проведення тестових випробувань виявлено знижений рівень прилипання на скло автомобілів, можливо, слід очищення ацетоном з метою поліпшення склеювання. Однак, при цьому необхідно стежити за тим, щоб ні віконні гумові прокладки, ні лаковані поверхні або пластмасові деталі не зіткнулися з ацетоном, оскільки це може призвести до їх пошкодження. У випадку, якщо проводилося повторне очищення, необхідно ще раз виконати тестове наклеювання згідно з описаними вище умовами.

Рекомендовані інструменти для обклеювання транспорту

Професійний інструмент для оклейників зробить роботу зручнішою та забезпечить якісний результат.

Рекомендуємо мати у наборі інструментів:

Ракель з повстяною кромкою
Ніж для плівки чи паперу
Термопістолет (гаряче повітря)
Набір торцевих головок
Набір ключів для внутрішніх шестигранників
Набір викруток
Гайкові ключі різних розмірів та/або набір тріскачок (храпових муфт)
Пасатижі та гострогубці
Гумовий молоток
Зовнішні умови для обклеювання транспортного засобу

Температура транспортного засобу повинна бути не меншою за рекомендовану температуру наклеювання (дивіться супровідну технічну документацію до обраної марки та серії плівок)
Чисте і не курне приміщення з хорошим рівнем освітлення, переважно з підйомною платформою або монтажною рампою
Необхідна потужність підключення до системи електропостачання
Замір та розкрий плівки для деталей автомобіля до обклеювання

Обміряти деталі транспортного засобу та нарізати плівкові формати з припусками
Розкладання плівок проводиться на транспортному засобі. Ширина плівок, що становить до 152 см, забезпечує для багатьох транспортних засобів можливість нанесення плівкового покриття без приставок, що заважають, або перехлестів.
Обрізною кромкою завжди є розмірна кромка смуги, що межує з обклеюваною деталлю транспортного засобу.
Виникає виступ плівки по ширині розміру смуги слід використовувати для різкого переходу плівки у внутрішню зону
Слід уникати обрізання плівок прямо на краях транспортних засобів, з тим щоб перешкодити як усадці плівки, так і виникненню механічних навантажень на відкриті кромки обрізні під впливом мийних щіток, що обтікає рухається автомобіль повітряного потоку і т.д.
Плівки слід прокладати також під гумові ущільнювачі, щоб уникнути відкритих кромок.
Якщо, тим не менш, виникає потреба в обрізанні плівки на поверхні транспортного засобу, кромку слід підклеїти силіконізованим крепом або аналогічним матеріалом. Після розрізання плівку знову трохи підняти і перед остаточним приклеюванням видалити крепову стрічку.
Процедура приклеювання

Принципово важливі моменти:

Каландровані плівки не повинні піддаватися глибокій витяжці в глибокі желеби кузовів при гарячій обробці, а повинні вводитися в поглиблення і після цього обрізатися. Введення та укладання плівки, наприклад, у виїмки рукояток за допомогою термопістолета, навпаки, може виконуватися без проблем.

Литі високоякісні плівки (Cast-Film) можуть затягуватися також і в глибокі жолоби в процесі гарячої обробки, однак, при наклеюванні у виражених поглибленнях (наприклад, у зонах великих заглиблень, таких як у автомобілів Mercedes Sprinter або Vito) вони також можуть вводитися туди та обрізатись.

Плівки з мікроструктурованим клеєм (Rapid Air) призначені для рівних або злегка вигнутих поверхонь. На сильно вигнутих поверхнях, таких як жолоби або шви, плівки з мікроструктурованим клеєм повинні оброблятися за технологією роботи з каландрованими плівками.

Свіжозапечатані матеріали повинні бути просушені протягом 72 годин у розкладеному стані. Зверніть увагу на рекомендації щодо обробки матеріалів для цифрового друку.

Наклеювання на скло автомобілів

Наклеювання плівок допускається тільки на тих шибках автомобілів, які не мають значення для огляду водія.

Наклеювання на заднє скло може здійснюватися лише за наявності другого зовнішнього дзеркала.

Обклеювання рами вікна або гумової прокладки шибки не припустимо, як і затискач плівки обрамленням вікна.

Розмістіть плівку, що наклеюється, на транспортному засобі і зафіксуйте за допомогою клейкої стрічки або дрібних обрізках плівки.
Переконайтеся, що плівка виступає за краї деталі транспортного засобу, що обклеюється, приблизно на 5 см.
Видаліть підкладковий папір плівки та рівномірно натягніть плівку на деталі транспортного засобу
Рівномірними, розгонистими рухами, що ковзають, розрівняйте плівку на поверхні транспортного засобу за допомогою ракеля
При вигнутих підосновах (наприклад, таких як брудозахисні крила) розігрійте плівку на великій площі за допомогою термопістолета.
Обрізання або підгортання краю слід робити лише після охолодження плівки.
Важливі вказівки

Всі зони глибокої натяжки, краю та кромки після наклеювання слід ще раз ретельно розігріти термопістолетом з метою досягнення швидкої активізації клею. У жолобах та завальцьованих зонах плівку після наклеювання слід розігріти приблизно до 120°C. Тим самим забезпечується прийняття плівкою стійкої структури. При цьому не ушкоджуються ні клей, ні лакове покриття транспортного засобу. У спеціалізованій торгівлі пропонуються інфрачервоні термометри, за допомогою яких можна виміряти розігрів підоснови. При виконанні будь-яких робіт з використанням термопістолета постійно тримайте його в русі, щоб уникнути пошкодження плівки та перегріву матеріалу в одній точці. Після кожного прогріву прогладжуйте плівку

 

Після закінчення монтажу раніше демонтованих деталей транспортного засобу необхідно ще раз розігріти за допомогою термопістолета всі краї, кромки та жолоби до температури приблизно 150°. Якщо під плівкою ще є маленькі бульбашки повітря, то вони, в залежності від температури навколишнього середовища, протягом декількох днів дифундують через плівку, у той час як бульбашки більшого розміру проколюються голкою або гострокінцевим скальпелем, після чого повітря видаляється рухами ракеля, що розгладжують.

Будьте обережні при обклеюванні пластмасових деталей автомобіля без лакового покриття! У разі сумнівів виконайте водно-краплинний тест. Якщо вода все ще виділяється на поверхні та після проведення вищезгаданого очищення, то проведення наклеювання на цій ділянці не рекомендується. Якщо вода стікає без утворення великих крапель, то ця пластмасова поверхня може бути обклеєна плівкою. У будь-якому випадку така поверхня також має бути абсолютно гладкою – на структурованих поверхнях плівка не довго триматиметься.

Після завершення обклеювання

Транспортний засіб повинен зберігати температуру обклеювання щонайменше протягом 24 годин.

Приблизно через 3 дні наклеєна плівка досягає оптимального рівня зчеплення, після чого автомобіль можна проводити через миття. Покритий плівкою транспортний засіб може оброблятися політурою не раніше ніж через 3 тижні після нанесення плівкового покриття. При цьому для пластмасових поверхонь слід застосовувати виключно не містять воску, силікон або тефлонсодержащие політури. Не мийте обклеєний плівкою автомобіль очищувачами високого тиску або засобами, що містять їдкі хімікати.

Переваги обклеєного транспортного засобу автовінілом
Широка палітра кольорів та текстури.
Можливість комбінувати кольори та створювати аплікації.

Захист кузова.
Можливість нанесення реклами чи авторської графіки.
Ексклюзивні автомобільні плівки з візуальними ефектами: “матова поверхня”, “дзеркало”, “хамелеон”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *