Оракал

Рекомендації ORAFOL щодо обробки плівок для нанесення графічних аплікацій на транспорт.

ORAFOL рекомендує використовувати для графічної аплікації матеріал з однієї партії. У цьому випадку ORAFOL гарантує однорідність кольору по всій довжині та відсутність місць зрощування двох шматків плівки в одному рулоні.

Якщо ж, незважаючи на наведену вище рекомендацію, все ж таки виникла необхідність використовувати матеріал з різних партій, то перевірте відсутність відмінностей, зумовлені різними партіями матеріалу.

1. Умови зберігання та обробки
Самоклеючі рулонні матеріали ORACAL®, ORAMASK®, ORALITE® та ORATAPE® повинні зберігатися у прохолодних, сухих та захищених від сонячних променів приміщеннях у висячому положенні або стоячи на підставках, що входять до об’єму постачання.

Температура складського приміщення має перевищувати 30°С. Перед обробкою плівка, що самоклеїться, повинна адаптуватися до вологого режиму і температури приміщень, в яких буде проводитися обклеювання.

Ідеальними кліматичними умовами в приміщенні вважаються відносна вологість повітря 50-60% за температури не вище 22°С.

При екстремальному відхиленні від вищезгаданих умов може статися зміна розмірів підкладки. Наслідком цього є недостатня площинність самоклеючого матеріалу, а також зміна його розмірів.

2. Обробка поверхні основи обклеювання – спиртом
Високоякісні спеціальні клеї плоттерних плівок ORACAL® забезпечують дуже добре зчеплення майже з усіма чистими, гладкими, вільними від жиру, воску та силікону основами. Правильне попереднє оброблення основи гарантує тривале склеювання. Перед нанесенням плівок на основу слід ретельно очистити спиртом і витерти насухо серветкою її поверхню.

Не рекомендується використовувати розчинники, тому що його залишки внаслідок недостатнього очищення або занадто свіжого лакування призводять до утворення газових бульбашок між плівкою і основою, що обклеюється.

На лаки, піддані гарячому сушінню, не рекомендується наклеювати плівку раніше ніж через 3 тижні після покриття. Не рекомендується обробляти лаковані поверхні іншими засобами для очищення, крім спирту, оскільки вони можуть пошкодити лакове покриття або знизити здатність плівок, що клеїть.

Для матеріалів, схильних до виділення газів, таких як полікарбонатні вироби, рекомендується після очищення наклеїти на поверхню шматок плівки та залишити на 24 години за температури +60°C. Якщо після закінчення цього періоду на місці наклеювання утворилися бульбашки газу, тоді пластмасу необхідно піддати термообробці і тривалий час зберігати в приміщенні до процесу обклеювання.

У разі застосування плоттерних плівок марки ORAMASK® слід провести ретельне очищення поверхонь під написом.

Для лакованих поверхонь та тентів автомобілів застосовувати для очищення поверхні переважно спирт. Якщо використовується розчинник, то тривалість його впливу необхідно скоротити до мінімуму, особливо для тентів, щоб уникнути проникнення розчинника в захисне покриття та пошкодження. Після очищення поверхні розчинником або спиртом необхідно забезпечити достатнє вивітрювання. Для реалізації кольорових написів, суворо стежити за тим, щоб плоттерні плівки марки ORAMASK® наклеювалися тільки на добре просушені фарби. Залишки розчинника під час зняття трафаретної плівки можуть призвести до залишків клею на поверхні.

3. Температура склеювання – вище 8°С
Плоттерні плівки ORACAL® повинні наклеюватися при температурі вище 8°С.

У перші 24 години після наклеювання температура не повинна суттєво знижуватися. Якщо температура нижче 8°С, рекомендується додаткова обробка феном.

4. Видалення підкладки з плівки
Планшети плоттерної плівки покласти на плоску поверхню лицьовою (плівковою) стороною вниз і зняти підкладку на скільки потрібно для першого етапу наклеювання.

Знімайте підкладку із плівки, а не навпаки!

5. Наклеювання – вибір мокрого або сухого способу наклеювання плівки
Який спосіб наклеювання вибрати? Сухий чи мокрий

Як зробити сухий спосіб наклеювання?

Заготівля плівки вирівнюється на поверхні, притискається в одному кутку, а потім за допомогою пластмасового ракеля перекривають рухи притискається по всій заздалегідь підготовленій поверхні.

Відповідь на питання про те, чи слід видаляти підкладку повністю ще до початку наклеювання або частинами в процесі наклеювання, залежить від розміру заготівлі, що наклеюється. Якщо застосовується монтажний папір або монтажна плівка ORATAPE®, їх знімають під кутом 180°.

Мокрий спосіб наклеювання, особливості

Мокрий спосіб наклеювання плівки застосовується тільки в теплу пору року, починаючи з температури 18 ° С, або в приміщенні. Клейова сторона плівки, звільнена від підкладки, змочується рідиною з розпилювача, тим самим знімається внутрішню напругу в матеріалі, і кладеться на поверхню, що обклеюється. Розчин готується з води кімнатної температури та мильного засобу (наприклад, засоби для миття посуду). Далі плівка змоченою поверхнею прикладається на основу, велика перевага

мокрого способу нанесення плівки – можливість точного позиціонування заготовок плівки на основі перед нанесенням. Притискання плівки проводиться перекриваючими рухами, що погладжують, причому потрібно стежити за тим, щоб вода без залишку розподілилася між обклеюваною поверхнею і контактним клеєм плівки. Для мокрого наклеювання рекомендується монтажний папір марки ORATAPE ® MT 72. Після короткого часу просушування монтажний папір обережно знімається під кутом 180°. Процес обклеювання можна зробити ще простіше додатковим зволоженням задньої сторони монтажного паперу.

Повторне притискання через кілька годин позитивно позначається як склеювання. Кольорові плівки марки ORACAL®, слід завжди обробляти та наклеювати в одному напрямку. У разі перекривання плівки або на стиках поверхні, що обклеюється, розріжте плівку гострим ножем.

При наклеюванні плівки внахлест кромки плівки повинні бути не менше 4 мм і не більше 12 мм. При наклеюванні плівки з перекриттям країв необхідно стежити за тим, щоб одна на одну наклеювалися тільки плівки одного типу (мономірна та полімерна пластифікована плівка) та виробника.

Дивіться відео з технології наклеювання плівок на транспортні засоби в розділі сайту ВІДЕООБЗОРИ

6. Видалення або демонтаж плівки з поверхні
Рекомендована температура навколишнього середовища для демонтажу плівок має бути не менше 20°С.

Плівку необхідно відклеїти з кута за допомогою ножа та повільно знімати, натягуючи у протилежному напрямку під кутом 180°C до основи.

Одночасне нагрівання плівки феном значно полегшує процес зняття. У разі зняття старих плівок, на поверхні місцями, як правило, будуть залишки клею. Їх можна легко видалити розріджувачем для лаків.

У статті вказані лише деякі особливості, які необхідно враховувати при роботі з плівками, що самоклеяться.

При покупці певної серії плівки звертайте увагу на технічну документацію до серії, в якій представлені докладніші рекомендації щодо роботи з конкретним продуктом. Або отримайте професійну безкоштовну консультацію у наших менеджерів напряму самоклеючих матеріалів, які мають спеціальні професійні знання та навички рекламного техніка або оклейника

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *