Двошаровий трафарет . Використання.
У статті детально описано, як без підготовки і досвіду впоратися відразу з декількома завданнями – вибрати фарбу для скла і намалювати її малюнок на склі з використанням двошарового трафарету. Для малюнка ми вибрали недорогий набір акрилових фарб по склу та кераміці виробництва «Невська Палітра». Хоча є дорогі західні аналоги, але ми вибрали більш дешевий варіант. В наборі було 6 кольорів, 3 з яких використовувалися.
Набор акрилових фарб по стеклу |
Опишемо детально по кроках, як ми використовували двошаровий трафарет для нанесення малюнка на скло. Повний комплект всього необхідного для роботи включав в себе:
– рамка зі склом і трафарет;
– аерозольний спрей;
– поролонова кисть (звичайної не знайшлося);
– Одноразове рушник (можна будь-яке, у нас було ткане).
Палітра не придалася, так як змішувати фарби не довелося.
Крок 1. Рівномірно наносимо на оборот першого шару аерозольний клей. У наших трафаретів лицьову і оборотну сторону можна легко визначити за написи – В лівому верхньому кутку обороту написаний номер замовлення. Номер шару позначений рядом, в кружечку – цифра.
Нанесення аерозольного клею на перший шар трафарету | Меткі верств трафарета |
Крок 2. Так як ми використовуємо двошаровий трафарет, то шари треба буде точно сумістити. Це дуже просто зробити по мітках – на кожній самоклеючій плівці є два трикутних вирізу. Їх вершини повинні співпасти. Щоб залишити мітки на поверхні, наклеїв в передбачувані місця їх розташування по шматочку малярного скотча. Мітки будемо малювати на них, щоб потім безслідно видалити. У нашому випадку помітити скло взагалі проблематично. У будь-якому іншому – цей нехитрий прийом вбереже предмет Вашої творчості від непотрібних відмітин.
Крок 3. Щільно приклеюємо перший шар трафарету до скла. Робити це краще за допомогою чистої ганчірки, щоб не залишити слідів на чистій поверхні скла.
Пріклеіваніе трафарету до стеклу | Прікритіе вирізів скотчем |
Крок 4. У нас не виявилося досить тонкого інструменту малювання, наприклад, кисті. Тому ми закриваємо малярським скотчем ті вирізи, які призначені для другого кольору в цьому ж шарі і при цьому лежать в безпосередній близькості від вирізів першого кольору. Тим самим ми позбавляємо себе від необхідності дотримуватися надмірну охайність.
Крок 5. Починаємо наносити перший колір. Найкраще йти від світлого до темного, якщо це виходить. У нас в першому шарі два кольори – жовтий і чорний. Починаємо з жовтого. Пам’ятаємо про те, щоб кисть була майже сухий. Для скла це особливо актуально. Так ми запобігаємо підтікання фарби під край трафарету. Надлишки фарби з «кисті» видаляємо одноразовим рушником.
Нанесеніе першого кольору на стекло | Очістка кісті |
Крок 6. Закінчивши перший колір, приступаємо до другого. Фарба, яку ми обрали, сохне лічені хвилини. Однак, заліплюючи малярським скотчем вже прокрашенние жовті області, розташовані близько до чорних, ми проклали додатково шматки паперу. Якщо ж почекати трохи більше часу перед фарбуванням другим кольором (хвилин 20-30), то можна клеїти скотч прямо по фарбі, звичайно, не притискаючи його занадто сильно.
Нанесеніе другого кольору на стекло | Покритіе фарбою трикутника суміщення шарів трафарета |
Разом з елементами малюнка, чорним кольором не забуваємо фарбувати і трикутники суміщення на шарі!
Крок 7. Давши підсохнути першому шару деякий час (10-15 хвилин) беремо другий шар. Точно так само як перший, ми наносимо на нього аерозольний клей. Зверніть увагу – якщо дозволяють розміри трафарету клей краще не наносити на мітки суміщення, так легше буде прицілюватися! Накладаємо другий шар на напівготовий малюнок і фарбуємо зеленим кольором.
Нанесеніе фарби через другий шар трафарета | Готовий малюнок на стекле |
Давши просохнути фарбі, видаляємо плівку оракал і вішаємо результат на стіну! Разом: без знань, умінь і досвіду, витративши 30 хвилин часу ми отримали дуже непоганий результат! Який, до речі, можна в точності повторити як завгодно велике число разів.