Самоклеящаяся пленка оракал для мебельщиков

Як наклеїти фотошпалери?

В наш час фотошпалери знову стають модними. Завдяки сучасній поліграфії та високій якості друку, стало можливим друкувати фотошпалери, які здатні задовольнити навіть дуже примхливого клієнта. Вибір мотивів та малюнків до такого ступеню різноманітний, що часто витрачається дуже багато часу для того, щоб обрати малюнок.

Сам процес наклеювання фотошпалер не є дуже складним, проте він вимагає багато витримки та терпіння. Відноситися до наклеювання фотошпалер слід дуже уважно, не поспішаючи. Якщо ви будете дотримуватись всіх рекомендацій, які ми вам надамо в цій статті, то при наклеюванні зможете зробити всі етапи самостійно, без послуг спеціалістів. Для початку, вам треба бути обрати фотошпалери.

Підготовка поверхні

Перед початком робіт по наклеюванню фотошпалер необхідно ретельно підготувати поверхню, на яку будуть клеїтися шпалери. Слід зазначити, що фотошпалери дуже тонкі, тому скрізь них будуть добре проступати недоліки поверхні. Саме тому не слід клеїти фотошпалери поверх старих шпалер, адже в такому випадку малюнок буде проступати. Процес підготовки стін до наклеювання шпалер подібний до підготовки стін під фарбування. В першу чергу необхідно видалити старі шпалери, зашпаклювати тріщини, зачистити шпаклівку за допомогою спеціальної затирочної сітки, явні нерівності поверхні – вирівняти, а після завершення підготовки стін покрити їх ґрунтовкою.

Інструменти для наклеювання шпалер:

  • Будівельний рівень.
  • Металева лінійка.
  • Олівець.
  • Рулетка.
  • Гострий канцелярський ніж.
  • Пензлі різної товщини – для нанесення клею та промазування стиків.
  • Пластиковий шпатель, гумовий валок.
  • Чиста ганчірка або губка.
  • Табурет, дробина або стрімянка.
  • Клей.
  • Відро для розведення клею.

Наклеювання різних типів шпалер

Існує кілька видів фотошпалер. Технологія їх наклеювання на стіну може дуже різнитися. Основа для шпалер може буди паперовою або флізеліновою. Вінілові шпалери важкі, вони можуть мати як паперову, так і флізелінову основу. При виборі клею для шпалер беруть до уваги тип основи. При розведенні клею важливо дотримуватись рекомендацій, які зазначені на пакуванні – при цьому вміст пакету додають до теплої чистої води та ретельно розмішують. Обов’язково клей повинен постояти хвилин 10-15, після чого вміст відра ретельно розмішують та приступають до наклеювання шпалер.

Щоб правильно наклеїти флізелінові фотошпалери, необхідно мати на увазі, що флізелін погано намокає та практично не тягнеться. Саме тому при наклеюванні флізелінових шпалер необхідно наносити клей лиш на стіну (шпалери під фарбування виготовляють саме з флізеліну). Наклеювати такі шпалери дуже зручно, адже вони добре ковзають по поверхні з клеєм та після висихання не зтягуються. Тому що полотно шпалер не треба промазувати клеєм, рулон можна не нарізати перед наклеюванням на стіну.

Що стосується вінілових шпалер, то технологія їх наклеювання залежить від основи, з якої вони виготовлені. Якщо основа флізелінова, треба наклеювати їх як флізелінові, якщо паперова – як паперові.

Початок наклеювання фотошпалер

Фотошпалери наклеюються дуже просто. Головний нюанс при цьому – перед тим, як їх наносити на стіну, потрібно зробити розмітку – це дозволить наклеїти шпалери рівно та уникнути перекошування малюнку. Для розмітки стіни використовують рівень або обвіс. Те, як ви рівно наклеїте першу частину або фрагмент фотошпалер впливає на кінцевий результат та вигляд композиції вцілому. Розмітка робиться таким чином – за допомогою олівці та рівня на стіні малюються лінії, по яких будуть наклеюватися різні фрагменти.

Першу полосу або фрагмент слід наклеювати дуже обережно – для цього клей наносять на полотно та стіну, що дозволяє фрагменту ковзати по стіні та при необхідності вирівняти його відносно раніше нанесеної розмітки.

При наклеюванні фотошпалер не слід квапитись. Слід взяти одну полосу, розстелити її на підлозі або газеті, намазати клеєм, дати йому всмоктатися на протязі кілька хвилин, після чого акуратно наклеїти на поверхню. Довго тримати клей, нанесений на паперові фотошпалери, не слід – папір розмокне та паперові фотошпалери можуть розірватися під власною масою. Так крок за кроком слід наносити шпалери на попередньо розмічені стіни.

Перед нанесенням фотошпалер на стіни слід проконсультуватися у продавця або ретельно вивчити інструкцію. Різні шпалери можуть клеїтись встик або внахлист для того, щоб малюнок співпадав. На деяких фотошпалерах стики підрізають, обрізані частини шпалер викидаються, а саме місце стику ретельно промазують клеєм.

Після стикування частин малюнку слід видалити залишки клею. Клей виганяють або за допомогою гумового валику або спеціальним шпателем. Гумовий шпатель в цьому випадку має кілька переваг, адже він дозволяє якісніше видаляти залишки клею, при цьому під шпалерами залишається тонкий шар клею. Клей треба виганяти з-під шпалер від центру до країв, але акуратно, не розтягуючи при цьому полотно. Якщо клей проступив на шпалери, треба обережно видалити його вологою губкою, ні в якому разі не треба розтирати його, цим ви можете зіпсувати малюнок.

Після того, як фотошпалери будуть наклеєні на стіну, важливо забезпечити умови для їх висихання. Тут все подібне до наклеювання звичайних шпалер. Треба уникати виникнення протягів та забезпечити високу температуру в кімнаті, адже при швидкому висиханні шпалери можуть зтягуватись, що призведе до розходження стиків. В результаті ви отримаєте неякісне та неправильне зображення.

Кілька слів про самоклеючі фотошпалери

Скажемо кілька слів про самоклеючі шпалери. Серед новачків популярною є думка про те, що такі шпалери наклеїти легше. Це зумовлене відсутністю необхідності розводити клей та мати з ним справу. Проте можемо вас розчарувати, адже ті, хто не мав справи з самоклеючою плівкою та не мають відповідних навичок поводження з нею, самостійно наклеїти такі шпалери просто не зможуть. В якості пробного варіанту можна використати текстуровані фотошпалери, адже в разі неправильного нанесення на стіну їх можна легко акуратно видалити від стіни та наклеїти повторно.

Також слід звертати увагу на маркування фотошпалер

полировка стекла

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *