Навіщо потрібна захисна плівка?
Механічні пошкодження у вигляді сколів, подряпин та потертостей можуть виникнути на пластиці на шляху від виробника до споживача під час транспортування, складування, навантаження та розвантаження. Для захисту пластикової поверхні від механічних пошкоджень та збереження товарного вигляду виробу використовується захисна плівка. Вона широко застосовується для захисту пластикових поверхонь з поліетилентерифталату, полівінілхлориду, поліпропілену та полістиролу.
Цей матеріал виготовляється із поліетилену високого тиску. Крім захисту від механічних впливів, плівка перешкоджає забрудненню та вигорянню пластикової поверхні. Вона може бути завтовшки від 35 до 350 мкм. Цей показник визначає бар’єрну функцію виробу.
Захисні властивості плівки
Серед корисних властивостей захисної плівки можна виділити три основні:
еластичність;
адгезивність;
водонепроникність.
Основні властивості захисної плівки пов’язано з її структурою, яка є чергуванням кристалічних утворень і аморфних зв’язків. Таке поєднання забезпечує еластичність матеріалу. Саме ця властивість створює перешкоду при механічному впливі на пластикову поверхню.
Другим корисним властивістю плівки є адгезивність, тобто здатність до зчеплення з поверхнею. Ця властивість досягається нанесенням на плівку складу, що клеїть, зазвичай виготовленого на основі каучуку або акрилу. Якщо плівка підібрана правильно, при видаленні на поверхні пластику не залишаються сліди клею.
До третьої важливої властивості належить водонепроникність, яка перешкоджає попаданню опадів та забруднюючих частинок на виріб.