Одним із завдань, з якої чудово справляються віконні протиударні плівки це захист сккла. Причому, на відміну від загартування скла плівку можна поклеїти на вже встановлені в віконну раму або внутрішню перегородки скло і склопакети.
Протиударні або бронювальних плівки являють собою прозору багатошарову структуру. На відміну від тоніровочних плівок, вони не мають забарвлених або дзеркальних шарів, в ідеалі їх намагаються зробити абсолютно прозорими. Існують ще комбіновані тонувальні-бронювальних плівки невеликої товщини (як правило не більше 5mil або 150 мікрон, в яких шар тонировочной плівки на заводі наклеєний на бронювальних, що позбавляє від необхідності пошаровим поклейки плівок на скло на об’єкті.
Залежно від завдань використовують плівки різної товщини. При маркуванні товщини протиударних плівок як часто використовують англомовну дюймову систему, вона позначається в mil (1/1000 частка дюйма). Таким чином 1mil = 25.4 мікрометра або мікрона.
Більшість виробників випускають плівки з такою лінійкою по товщині: 2mil, 4mil, 8mil, 12mil. Як правило, плівки товщиною більше 12mil не випускають, хоча дуже рідко у деяких виробників зустрічалися плівки товщиною 14mil. Причина цього полягає в тому, що плівки виготовляються пошаровим ламінуванням (об’єднанням шарів) плівок базової товщини (як правило 1 або 1,5 mil, оскільки екструдувати відразу якісну плівку з рівномірною товщиною 4, 8 або 12 mil неможливо. При збільшенні товщини плівки збільшується її жорсткість, що ускладнює її поклейку і згортання в рулон на заводі при виробництві, оскільки збільшується ризик розшарування і відшарування захисної плівки (лайнера). Крім того, при збільшенні товщини плівки, через збільшення кількості шарів і межслойного клейового шару плівка кілька втрачає оптичну прозорість і збільшується ризик неоднорідностей, стає трохи видимої з дуже близької відстані структура плівки і клейового шару. на щастя, з більшої відстані, з якого як правило дивляться на або крізь скла це не видно.
При необхідності збільшення товщини плівки для збільшення її захисних властивостей застосовують пошарове поклейку плівок. Структура поклейки забезпечує відповідність класам захисту можуть відрізнятися для плівок різних виробників плівок, так як міцність і в’язкість плівок можуть бути різними. Протиударні плівки UltraVision, завдяки своїй високій якості дозволяють досягти необхідних показників по міцності застосуванням плівок меншої товщини, що знижує витрати на бронювання під сертифікат і полегшує саму поклейку. Так наприклад для забезпечення класу захисту СЗУ 1 (Р1А) необхідно наклеїти плівку Ultra Vision 7 mil, в той час як інші виробники забезпечують такий клас поклейкой дорожчий плівки товщиною 12mil, для забезпечення класу захисту СЗУ 2 (Р2А) необхідно наклеїти плівку Ultra Vision 7 mil в два шари, в той час як більшість інших плівок для забезпечення цього класу захисту слдедует клеїти по формулі 12mil і на неї плівку 4mil. Для класу захисту СЗУ 3 (Р3А) плівки Ultra Vision клеять в два шари плівки товщиною 11mil.
Класи захисту-це нормовані значення міцності структури (скло + плівка), які підтверджені випробуваннями і відповідними сертифікатами. Як правило, режимні об’єкти (банки, ломбарди, ощадкаси) не приймаються під охорону, якщо вони не обладнані захисними плівками. Втім, найчастіше сертифікати потрібні для здачі в експлуатацію і звичайних торгових центрів для підтвердження безпеки великих вітрин і стекол.
У багатьох замовників часто виникає питання, яку з плівок по товщині застосувати, так як вартість плівки і роботи від цього може сильно відрізнятися. Все залежить від завдання, що стоїть перед вами. Якщо плівка клеїться на режимному об’єкті, і відділ охорони або замовник задає клас захисту, то питання вибору плівки спрощується, необхідно клеїти за стандартною схемою (див. Відповідність класів захисту товщині шарів плівки). Правила трохи відрізняються і ускладнюються при розмірах стекол перевищують ширину рулону, і саме їх слід дотримуватися.
Якщо потрібно трохи підсилити скла невеликого розміру, для того, щоб убезпечити їх в разі розбиття зазвичай буває досить застосувати плівку 4mil. Для великих вітрин і фасадних вікон може знадобитися посилення плівкою 8 або навіть 12mil. Якщо умови не задані жорстко замовником, то вибір плівки як правило вирішується компромісним підбором з міркувань вартості, яку замовник готовий витратити на плівку і її установку.
При установці протиударних плівок слід розуміти, що для того, щоб плівка утримувала скло при розбитті, вона повинна сама за що то триматися. Тому в металопластикових вікнах її слід глибше завести під штапик, штапик буде утримувати плівку, а плівка буде утримувати прікленное до неї скло. У разі відсутності штапика, плівка все одно буде виконувати свої функції, хоча і не так ефективно. Скло в більшості випадків не б’ється по всій площі, і та част
ь скла, яка утримується рамою буде тримати плівку, а плівка буде тримати відбиту частину скла.
Слід також розуміти, що абсолютно надійного захисту від проникнення не існує. Плівка, наклеєна на скло збільшує час доступу грабіжникові в приміщення, так як після розбиття скла для проникнення потрібно буде ще вибити плівку, а при наявності справної сигналізації досвідчені злодії воліють втекти, а не чекати приїзду відділу охорони об’єкта або поліції. Тому захист плівкою найбільш ефективна в комплексі з об’ємною або контактної сигналізацією.
Часто у замовника виникає питання, чому плівку клеять зсередини а не зовні. Відповідь проста, для того, щоб не можна було підрізавши край зняти її перед розбиттям скла.
Ще однією особливістю, яку слід враховувати при інсталяції протиударних плівок є більш тривалий термін висихання плівок. Це особливо відноситься до плівок товщиною 8 і 12 mil і пошаровим поклейки плівок. В цьому випадку, волога в процесі висихання повинна пройти через кілька шарів плівки і клейового шару, що в разі плівок з максимальною товщиною може зайняти місяць і навіть більше для повної полімеризації клею. Це не означає що до закінчення повної полімеризації плівка зі склом не готові до використання. В процесі полімеризації і висихання плівок можуть виникнути так звані туманності і водяні лінзи, які поступово зникають. Природно це відбувається якщо плівка добре прікататься до скла і волога з під плівки відтиснуті в максимально можливій мірі. Швидкість полімеризації і висихання також назад залежить від температури, в теплому приміщенні це відбувається швидше. Тому не варто турбуватися і панікувати, якщо протягом короткого часу, як правило декількох годин необхідних для висихання звичайних тонких плівок, на протиударних залишаються сліди вологи.