Защитные самоклеющиеся пленки

Использование защитной пленки во время ремонта

Использование защитной пленки во время ремонта

 

Захисна плівка – потрібний матеріал при виконанні ремонту. Будь-які ремонтні роботи супроводжуються виділенням пилу, брудом, значним механічним впливом. При ремонті використовуються лакофарбові матеріали, клей, ґрунтовки та інші засоби, що мають у складі агресивні компоненти. Тому використання захисного полімеру допоможе вберегти підлогу, стіни та меблі від ненавмисних подряпин, сколів, пилу та хімічних речовин.

Захисні властивості
Захисна плівка виготовляється із поліетилену методом високого тиску. Вона може бути одношаровою та багатошаровою. Товщина варіює від 30 до 350 мкм. Саме цим показником визначає її бар’єрна функція.

Корисні якості полімерного захисту визначаються трьома складовими:

еластичністю – легко набуває форми предмета;
адгезивністю – завдяки клейовому шару прилипає до поверхні;
водонепроникністю –  перешкоджає доступу вологи до предмета.
Основні властивості плівки визначаються її структурою. У поліетилені поєднуються кристалічні та аморфні утворення. Таке чергування робить матеріал еластичним та стійким до механічних пошкоджень.

Адгезивність – це властивість зчеплення з поверхнею, досягається нанесенням клею складу на матеріал. Використовується клей на водяній основі, який після видалення захисту не залишає слідів. До складу входить акрил або каучук.

Завдяки водонепроникності на предмети меблів та оздоблювальні матеріали не потрапляє волога та пил.

Основні функції
До основних функцій захисної плівки можна віднести:

збереження первинного виду меблів та оздоблювальних матеріалів;
захист від забруднення та механічних пошкоджень;
перешкода вигорянню від сонячних променів;
шумо- та звукопоглинання;
безосколочність, здатну за високої адгезії захистити крихкі предмети.
Вибір плівки
Вибір захисної плівки визначається об’єктом, який слід зберегти в цілісності.

Для статі. У ході ремонту підлога – найвразливіше місце. Він піддається численним механічним навантаженням та впливу, на нього осідає основна частина пилу і виникає велика ймовірність забруднення фарбою, розчинниками та клеєм. Тому для підлоги має бути обраний захист завтовшки від 200 до 350 мкм. Якщо покриття підлоги тверде, наприклад, плитка або ламінат, адгезія не має значення. Для ковроліну можна використовувати тоншу плівку з високим ступенем еластичності. У цьому випадку підійде матеріал завтовшки 100-150 мкм. Краї кріпляться малярським скотчем.
Для вікон. Для вертикальної поверхні вікон необхідна плівка з гарною адгезією та достатньою щільністю, щоб забезпечити захист від механічного пошкодження. У цьому випадку слід зупинити вибір на захисному полімері 100-150 мкм. Така сама плівка підійде і для дзеркал.
Для меблів. Поверхню меблів можна убезпечити від пошкодження та забруднення тонкою плівкою з високою адгезією та еластичністю, щоб вона щільно облягала предмет. Достатня буде товщина 30-50 мкм. Скляні та дзеркальні поверхні меблів слід захистити окремо. Для цього стане в нагоді той же поліетилен, що і для вікон.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *