Архітектурна плівка

Металізовані та неметалізовані архітектурні плівки.

Металізовані та неметалізовані архітектурні плівки.

В описах в інтернеті і в специфікаціях на  архітектурні плівки часто зустрічаються визначення типу плівки: металізована і неметалізованим. У багатьох новачків або тих, хто вперше стикається з плівками виникає питання, чим вони відрізняються і в чому їх переваги і недоліки?

Плівка (це відноситься до всіх плівкам, як тонувальні, так і ударорзащітним) – це багатошарова структура, що складається власне із самої плівки, що наклеюється на скло, клейового шару і захисної плівки (лайнера), що знімається безпосередньо перед установкою плівки на скло. Зовні на плівці нанесено захисне покриття від подряпин, яке по суті є захисним лаком, а не фізичним шаром.

Неметалізованим плівка-це плівка, що складається з одного або двох шарів прокрашенного поліестеру (PET). У двошарових плівках шари з’єднані між собою клейовим ламінатним шаром. Більшість виробників роблять неметалізовані плівки одношаровими, так як і при одношарової структурі в ній є все необхідне для виконання своїх основних функцій.

Деякі виробники роблять навіть неметалізовані плівки двошаровими, що робить роботу з плівкою легшою, так як на ній при розгладженні і віджиманні води важче зробити залом. Крім того, двошаровий плівка потенційно більш стійка до вигорання, ніж одношарова. У той же час, така двошаровий структура дорожче у виробництві, що викликано як вартістю самого матеріалу так і процесом ламінації (склеювання) шарів плівки.

Металізовані плівка-це плівка, що складається з двох шарів, нижнього прокрашенного поліестеру (PET) і верхнього, власне металізованого. Металізований шар, являє собою поліестерними плівку, на яку обложений метал. Залежно від ступеня металізації (кількості обложеного або напиляного металу) плівка може бути як дзеркальної, так і недзеркальної. Якщо плівка задумана як недзеркальних метал напилюють так, щоб не було відблиску або дзеркальності.

Таким чином будь-яка дзеркальна плівка є металізованої, але не всяка металізована плівка зеркаліт. Це потрібно знати і не плутати одне з іншим.

Металізовані плівки складніше у виробництві ніж неметалізовані і тому як правило в рамках одного бренду дорожче. Але незважаючи на це, металізовані плівки більш популярні у ТОНИРОВЩИК і замовників, ніж неметалізовані, оскільки володіють двома незаперечними перевагами перед звичайними неметаллізіованнимі.

Перше перевага-більша ефективність по відображенню тепла. Метал, покритий на зовнішньому шарі утворює якусь подобу теплового дзеркала, яке відображає значну частину теплового потоку, що падає на скло з плівкою. Разом з нижнім профарбованих шаром, який поглинає тепловий потік ці шари, що працюють в парі дуже ефективні, особливо в дзеркальних плівках.

Друга перевага полягає в тому, що крім захисту від тепла, металізований шар захищає нижні шари від передчасного вигоряння, що продовжує термін служби плівки. Довговічність профарбованих шарів залежить ще і від матеріалу і якості фарбування, але в рамках одного бренду металізовані плівки однозначно довговічніше.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *