Якщо перед вами постала необхідність видалити вінілову плівку, обов’язково необхідно потурбуватися про цілісність поверхні, на яку вона була нанесена.
Середній термін експлуатації вінілової плівки в приміщенні становить близько 10 років, зовні – приблизно 5 років. Вироби з плівки можна наносити на будь-які гладенькі поверхні, проте частіше їх наносять на скло, дзеркала або стіни. Причини демонтування плівки можуть бути дуже різноманітними – оновлення дизайну приміщення, втрата початкового вигляду вінілового виробу, помилки та брак при його нанесенні на поверхні тощо.
Ступінь складності демонтування плівки залежить від ряду факторів, а саме:
- Термін використання плівки (чи він довший, тим щільніше клейовий шар зціплюється з поверхнею.
- Тип плівки (сучасні виробники пропонують самоклеючі плівки для різних сфер використання та різних задач. Існують клейові основи, розроблені спеціально для певних потреб).
- Постійність дії (забезпечує високий ступінь зціплення з поверхнею та має високий рівень стійкості до зовнішніх факторів).
- Клейовий шар, що видаляється (у випадку демонтування не залишають слідів клею на поверхні, використовуються в якості матеріалів для декорування зовні на в самих приміщеннях).
Для видалення плівки рекомендуємо використовувати фен. Для цього слід ретельно прогріти поверхню плівки, проте не варто забувати про дотримання дистанції. Це не дозволить пошкодити матеріал, на який було нанесено плівку.
Якщо плівку видаляють зі скляної поверхні, необхідно дуже обережно нагрівати поверхню плівки. Щоб запобігти її руйнуванню, не слід надовго затримувати гаряче повітря на одному місці. Періодично необхідно піддувати плівку феном по лінії відриву.
Плівку піддівають за допомогою ракелю, після чого обережно тягнуть за відділену частину, намагаючись відділити всю плівку до її повного відставання від поверхні.
Зривати плівку слід під прямим кутом (90 градусів). Якщо кут буде більшим, то існує ризик того, що частини клейового шару залишаться на поверхні. У випадку, коли повного видалення клейового шару досягнути не вдалося, видалити його залишки можна за допомогою розчинника, спирту або бензину, при цьому слід мати на увазі особливості матеріалу поверхні.
Перед нанесенням на поверхню нової плівки необхідно впевнитись в тому, що вона повністю очищена від залишків клею.