Защитные самоклеющиеся пленки

Как снять защитную пленку с мебели

Как снять защитную пленку с мебели

 

Самоклеюча плівка набула широкого застосування в багатьох технічних галузях. Вона використовується як для захисту поверхні основи, так і для її вирівнювання та підвищення естетичної привабливості виробу. Однак у процесі експлуатації вона сама отримує пошкодження, потертості та втрачає свій первісний вигляд. Тому періодично її рекомендується міняти. Якісна плівка характеризується гарною адгезією до основи. Крім того, в процесі зняття частина клейового шару може залишатися на поверхні. У цій статті будуть розглянуті кілька основних способів швидкого та ефективного зняття плівки, що самоклеїться, з поверхні меблів.

Особливості плівки
Основна класифікація захисної самоклеючої плівки здійснюється в області її застосування. Від того з яким матеріалом вона контактуватиме, а також яким зовнішнім впливам буде піддаватися залежить її товщина, склад клейової суміші та деякі інші параметри. По області застосування розрізняють такі типи самоклеючого полімерного покриття:

Для ванної. Матеріал ідеально підходить для захисту будь-яких поверхонь у приміщеннях з підвищеною вологістю, її застосування зберігає предмети меблювання у непошкодженому вигляді, запобігає утворенню гнилі, цвілі та грибка. Що позитивно позначається на тривалості експлуатації меблів та здоров’я мешканців.

Для кухонних меблів. Велика кількість гострих предметів, механічні впливи, висока вологість та постійні перепади температури негативно позначаються на робочих поверхнях та фасадах кухонних меблів.

Дитячі меблі. Не секрет, що маленькі пустуни в пориві натхнення малює на першій поверхні, що попалася. Дуже часто такою основою є фасад меблів або стільниця. Тому їхній захист є першорядним завданням у сім’ях, де ростуть творчі та креативні діти. Слід зазначити, що плівкові покриття є повністю гіпоалергенними і біологічно нейтральними. У процесі експлуатації захисні ПВХ покриття не виділяють сильно пахнуть і канцерогенних речовин.

Захисна плівка на віконних профілях
Для вікон. Захисна плівка також використовується для ПВХ профілів та віконних рам. Таким чином, суттєво знижується небезпека пошкоджень вікон, а також температурна дія.

Захисна самоклеюча ПВХ плівка для меблів поставляється у вигляді прозорого та напівпрозорого матеріалу в рулонах довжиною до 15 м. При оптових закупках на вимогу замовника довжина може бути змінена у досить широких межах. Ширина рулону пропонується в асортименті. Для реставрації та захисту предметів меблювання зазвичай використовуються рулони шириною 450-675мм. для фасадів та 53 та 106 мм для накладних декоративних елементів. Це дозволяє підібрати собі захисний матеріал таким чином, щоб максимально ефективно використовувати його без зайвого розкрою, обрізок та відходів.

Переваги самоклеючої плівки
Серед основних переваг використання самоклейки багато користувачів відзначають такі:

Надійний захист основи від вологи;
Для прозорих та напівпрозорих марок плівки можливість збереження первинного дизайну виробу;
Доступна вартість та економія коштів, які могли бути витрачені на косметичний ремонт меблів;
Простота використання, включаючи нанесення, так і видалення з поверхні меблевого фасаду;
Простота догляду. В принципі, полімерна захисна плівка не потребує особливого догляду. Однак якщо на покриту поверхню потрапив бруд, її легко видалити з використанням будь-яких типів побутових миючих засобів, включаючи агресивні (кислотні та лужні) та абразивні.
Спосіб №1: Гаряча вода
Використання гарячої води є одним з найбільш простих, але дієвих способів видалення плівки з поверхні меблів. Для цього необхідно нагріти воду до температури 50-60С і ганчіркою змоченою у цій воді повільно провести по поверхні самоклейки кілька разів. Зачекати 3-5 хв і зняти плівку, потягнувши її за край. Як допоміжний інструмент можна використовувати тонкий шпатель або розсувний канцелярський ніж. Однак якщо як основа виступає ДСП, МДФ або ЛДСП Необхідно бути дуже акуратним, щоб не пошкодити зовнішній декоративний шар меблів. Такий спосіб допускається застосовувати тільки якщо поверхня захисного матеріалу не пошкоджена, так як композитні плити з деревини мають чутливість до високої вологості.

Спосіб №2: Гаряче повітря
Вплив на клейовий шар високою температурою робить його більш рухливим та послаблює адгезію до основи. Разом з тим, обробка меблів гарячим повітрям не надає механічної дії на меблі, що запобігає її пошкодженням. Для обдування гарячим повітрям можна використовувати як будівельний, так і побутовий фен. Якщо пристрій надає таку можливість, виставляється температура 60-70С. Обдування поверхні відбувається протягом 50-10 хв. Після чого самоклеюча плівка, як правило, легко відходить без будь-яких додаткових механічних впливів. На поверхні можуть залишити

тися сліди приклеєного клею. Щоб видалити їх, потрібно скористатися будь-яким типом розчинника або бензином.

Будівельний фен для зняття захисної плівки
ВАЖЛИВО! Перші два способи можна застосовувати, якщо зовнішній декоративний матеріал меблів витримує вплив підвищених температур.
Спосіб №3: Соняшникова олія
Незважаючи на високу герметичність по відношенню до води, більшість захисних плівок можна зняти за допомогою звичайної олії. Для цього покриту плівковим захистом поверхня меблів протирається ганчіркою змоченою в маслі і залишається на 20 хв. Процес зняття плівки більш трудомісткий, ніж при тепловій дії. Тому необхідно допомагати шпателем. Деякі майстри радять використовувати банківську картку, тому що пластик не зможе подряпати поверхню меблів. Цей спосіб використовується в тому випадку, якщо матеріал основи не можна термічно впливати. Єдиним неприємним моментом є необхідність видалити жирну пляму зі звільненої від плівки деталі меблів.

Якщо матеріал меблів витримує вплив агресивних розчинників, можна застосувати ефективніший метод. Зокрема, спеціальний засіб для видалення етикеток або технічний аерозоль wd-40. Вони застосовуються в такий спосіб. Необхідно трохи підняти один із країв захисної самоклеючої плівки і нанести під неї один із розчинників. У процесі проникнення під клейовий шар плівкове покриття можна буде легко знімати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *