Двухсторонняя лента

Як обрати фотошпалери?

Якщо ви наважились на ремонт в квартирі, або бажаєте додати кольорів приміщенню, можна обрати для цього фотошпалери. Сучасні виробники можуть запропонувати великий вибір фотошпалер на будь-який смак та колір, проте необхідно знати про властивості шпалер та характеристики основи, на якій вони надруковані. Тому постає питання – які фотошпалери краще обрати та на що звернути особливу увагу?

Які фотошпалери краще?

Не варто квапитись з купівлею, для початку необхідно ретельно вивчити дане питання. Тому що існує багато видів фотошпалер, які відрізняються характеристиками та можливостями їх застосування – одні використовуються для оклеювання стелі, інші – для кімнат з підвищеною вологістю, тощо.

Що впливає на різницю у вартості фотошпалер?

Побачивши різницю цін на фотошпалери, у покупця виникає думка, що дорожче – значить краще. Проте не завжди це так. Все залежить від поставленої задачі. Вам необхідно визначитись з тим, де будуть клеїтись фотошпалери та для чого вони будуть призначені. Це допоможе вам підібрати фотошпалери з оптимальною вартістю, не переплачуючи за них.

Головні складові, які вливають на вартість фотошпалер:

 • Цінова політика виробника.
 • Технології, які використовуються при друці зображення.
 • Матеріал, з якого виробляють шпалери.
 • Які фактури біли використані при виготовленні фотошпалер, яким методом будо нанесене зображення.

Від чого залежить вартість фотошпалер?

Розмір полотна та малюнок фотошпалер:

Зазвичай, малюнок не впливає на вартість фотошпалер. Проте в деяких магазинах ситуація може відрізнятися – продавці навмисно завищують вартість на популярні зображення, що друкують на шпалерах. При бажанні можна замовити друк будь-якого зображення на ваш смак, що ніяким чином не вплине на вартість готового виробу.

А ось розмір суттєво впливає на вартість фотошпалер, тому що витрати на виробництво такого полотна набагато більші, тому вартість прямо пропорційна розмірам. Основа, на якій буде друкуватися виріб, теж відіграє свою роль у вартості, проте однозначно сказати, фотошпалери на якій основі кращі, неможливо. Всі різновиди мають свої недоліки та переваги.

Основа з паперу:

Найбільш поширені та популярні шпалери – з паперовою основою. Це зумовлено тим, що фарба на папері дуже гарно тримається, основу можна віднести до екологічно чистих матеріалів, який має здатність «дихати», що відмінно для спальних кімнат. Вибір паперових фотошпалер дуже різноманітний в будь-якому магазині.

Шпалери з вінілу на паперовій основі:

Найбільшою популярністю користуються вінілові шпалери на паперовій основі – вони відмінно підходять для фотодруку. Вініловий шар, який наносять поверх паперового, виконує захисну роль, вони стійки до дії вологи та ультрафіолету. Їх можна легко підібрати під будь-який інтер’єр, адже дизайн вінілових фотошпалер може бути дуже різноманітним.

Папір спеціально готують до нанесення вінілу, адже чим більше в ньому шарів, тим більша міцність готового виробу. Для нанесення вінілу використовують спеціальний принтер, при цьому можна надати вініловому шару будь-яку фактуру. Після нанесення вінілу шпалери вкривають спеціальним захисним лаком, а далі – речовинами, які дозволяють чистити та мити шпалери.

Позитивні властивості:

 • Доступна вартість.
 • Різноманіття фактур та можливість друку будь-яких зображень.
 • Міцність, довговічність та щільність шпалер.
 • Стійкість до дії вологи, стійкість кольорів.
 • Можливість чистити та протирати шпалери за допомогою миючих засобів.

Щодо екологічної безпеки такого матеріалу, як вініл, відповісти однозначно неможливо. Все залежить від вашого бажання та потреби.

Дуже часто покупці не бачать різниці між вініловими фотошпалерами на паперовій та флізеліновій основах. Відмінності існують, адже для їх виробництва використовуються різні матеріали.

Основна відмінність флізелінового шару від паперового полягає в легкості та міцності, що не дає шпалерам зім’ятися або порватися при наклеюванні. Вони мають вищі ізоляційні властивості, проте флізелінова основа менше пропускає повітря. Вони легше наносяться на стіни.

Види вінілових шпалер

Шпалери з спіненого вінілу – основа паперова, покриття фактурне. Спінений вініл, завдяки своєму рельєфу, відмінно скривають нерівності стіни. Мають підвищену щільність.

Шпалери з твердого вінілу – зовнішній шар тонкий, проте дуже міцний та щільний, стійки до пошкоджень.

Шпалери з гладенького вінілу – часто друкують з імітацією різних типів поверхонь – каміння, плитки, дерева тощо. Вони більш легкі, їх простіше клеїти.

Вінілові шпалери з шовкографією – особливий вид шпалер. Їх виробляють на паперовій основі, проте вініловий шар має в своїй основі шовкові нитки, тому фактура полотна нагадує шовк. Мають елегантний вигляд та різноманітне забарвлення. Наносити їх слід на ідеально рівні поверхні, адже через особливості фактури будь-яка нерівність буде добре помітна.

Вінілові шпалери добре підходять для кухні або ванної кімнати, так як мають покриття, стійке до дії вологи та води.

Флізелінові фотошпалери

Існує кілька типів флізелінових шпалер:

 • Повність флізелінові.
 • Основа з флізеліну, покриття з вінілу.

Флізелінова основа за текстурою схожа на паперову, проте вона більш легка та міцна, виготовлена з синтетичних матеріалів, погано горить, відрізняється підвищеною, аніж папір, стійкістю.

Флізелінові шпалери часто купують під фарбування. Їх можна фарбувати в кілька шарів, що має не абияку перевагу, надає можливість змінювати інтер’єр в залежності від свого бажання. Переважно використовуються фарби на водній основі, наносять їх за допомогою валику або спеціального фарбопульту.

Переваги флізелінових шпалер:

 • Дозволяють приховувати нерівності стін.
 • Вогнестійки.
 • Відмінно пропускають повітря (при відсутності вінілового шару).
 • Просто наклеювати (клей наносять лиш на стіну).
 • Їх можна мити.
 • Вони не втрачають колір.

Недоліки:

 • Може пошкодитися верхній шар, що слід мати на увазі, якщо вдома є діти або тварини.
 • Фактура шпалер достатньо об’ємна, тому в проміжках може накопичуватись пил, що потребує додаткового прибирання.
 • Вартість – при купівлі дешевих флізелінових шпалер існує ризик придбати неякісний виріб.

Фотошпалери на основі полотна

Шпалери з цих матеріалів набагато дорожчі. Це зумовлено тим, що основа для виробництва коштує набагато більше, ніж папір або флізелін. Проте воно того варте – шпалери на полотні виглядають просто неперевершено. Вони мають високий термін використання.

Чому варто придбати фотошпалери на замовлення?

Не завжди можна знайти в магазині саме те, що вам потрібно. При необхідності ви можете замовити друк фотошпалер на будь-якій основі, будь-якого розміру та зображення. За бажанням можна скористатись послугами дизайнера.

аракал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *